iris@irislavi.com
איריס לביא - הפקת ירידי אומנים ודוכנים

חוויה לעובד וגם תרומה למקום העבודה

זאת בהחלט אתנחתא נעימה באמצע שבוע עבודה לחוץ וזו שבירת שגרה מבורכת ויום חופש מרענן אבל זו גם הוצאה לא מבוטלת וישנם לא מעט עסקים שיחשבו בטעות שזה לא בהכרח נחוץ ושעכשיו זה לא בדיוק הזמן להשקיע בפעילות גיבוש לעובדים.

מחקרים רבים שנערכו בנושא מוכיחים בדיוק את ההפך ומדגישים את היתרונות הרבים שיש ליום גיבוש לצוות העובדים, בין אם זו חברת ענק בת אלפי עובדים, משרד עורכי דין ברמת גן, מכון למחקרים בצפון או עסק קטן לא מוכר עם מספר עובדים מצומצם. והרווח? מלבד זאת שזהו יום כיף לעובדים עצמם, הרווח האמיתי הוא לחלוטין בצד של החברה והעסק. אלו מרוויחים עליה מובהקת בפריון ובאיכות העבודה.

פעילות גיבוש לצוות כשהיא נערכת נכון מובילה ליצירת קשרים הדוקים וטובים יותר בין העובדים מה שמעלה את שיתוף הפעולה ביניהם ומוביל לעלייה חדה באיכות העבודה שלהם יחד.

כשאנשים נהנים יחד הם מתקרבים זה לזה

מבחינה פסיכולוגית, אנחנו פתוחים יותר חברתית לאחרים כאשר אנו נמצאים במצבים שונים אותם אנו מגדירים כמהנים. זה יכול להיות צחוק משותף, פעילות תחרותית מהנה, או כל פעילות שיש בה שיתוף פעולה חברתי משעשע. אחד העקרונות הבולטים הוא הצחוק המשותף. כאשר אנשים צוחקים יחד הם נוטים להיפתח ולהתחבר. הם יראו ביתר קלות את האחרים כשייכים לשבט שלהם ויחושו קרובים יותר אליהם.

כשעובדים משותפים לחוויה משותפת הם מתחברים

קירבה בין העובדים היא מפתח לשיתוף פעולה פורה קירבה כזו שנוצרת בין העובדים מובילה לתקשורת טובה יותר ביניהם, למוטיבציה לעזור ולרצון לשתף פעולה.

במצב כזה, עובדים יחלקו רעיונות בקלות יותר, ישתפו משאבים ויעזרו זה לזה להגשים יעדים ומטרות. כאשר עובדים מרגישים קירבה וחשים נוח זה עם זה, נוצרת אווירה מקדמת המגבירה גם את היצירתיות וגם את היעילות והשירותיות של העובדים.

כל השקעה בפעילות למען העובדים מחזירה את עצמה בגדול

פעילות גיבוש לצוות עובדים עשויה להיות הוצאה כספית, זה ברור. אולם מחקרים שליוו עסקים וחברות שהשקיעו בעובדים וביום גיבוש לצוות מצאו עליה מובהקת בתוצאות העסקיות של אותם עסקים ולא נמצאו הבדלים משמעותיים בין חברות גדולות לעסקים קטנים שמנו אפילו 10 עובדים בלבד.

החוקרים מצאו שיום גיבוש לעובדים תורם באופן ישיר לעליה בהכנסות החברה. איך זה קורה? הממצאים מראים שהאפקט הגדול ביותר הוא בשיפור התקשורת בין העובדים מה שמוביל ישירות לשיפור היעילות הכללית בעבודה. אולם ישנם עוד גורמים שמשפיעים.

פעילות משותפת יחד שגם מלווה בצחוק פעילות גופנית קלה והנאה הכלולים בדרך כלל בפעילות גיבוש לצוות תורמים לתחושת החיבור של העובד עם מקום העבודה שלו, עליה בתחושת ההזדהות וברגש הנאמנות שמתחזק מאוד.

אלו יחד גורמים לעובדים לאכפתיות גדולה יותר אשר באה לידי ביטוי באופן ישיר ומובהק בביצועיהם. לגבי התקשורת בין העובדים. כאשר אנו מגבירים את התקשורת ומורידים את רגשות התחרותיות ולעיתים אף האיבה הנובעת מהיכרות שטחית, אנו מקבלים יעילות גבוהה משמעותית ותרומה ישירה להרמוניה המשרתת את האינטרסים והמטרות של העסק.

השורה התחתונה היא שכל שקל שמושקע דרך יום גיבוש לעובדים  חוזר אל העסק ומשתלם לו מאוד מכל זווית שנבחר להסתכל דרכה.

© כל הזכויות שמורות – איריס לביא
בניית אתרי וורדפרס – MMvision | מדיניות ופרטיות
×